Bitcoin (BTC) odzyskuje po kolejnym ataku na $50,000

  • Bitcoin znalazł wsparcie powyżej poziomu 47 500 USD.
  • BTC jest w trakcie wybijania się z krótkoterminowej opadającej linii oporu.
  • Krótkoterminowe wskaźniki są bycze.

Cena Bitcoin (BTC) odbiła się 3 marca od obszaru wsparcia 47 500 USD i obecnie podejmuje próbę wyjścia ponad obszar oporu 50 650-52 450 USD.

Oczekuje się, że Bitcoinowi ostatecznie uda się odzyskać ten poziom i kontynuować ruch w górę.

Bitcoin w odreagowaniu

Po odbiciu w dniu 1 marca, BTC spadł nieznacznie następnego dnia. Utworzył małą niedźwiedzią świecę w tym, co wygląda jak regularny retracement w odpowiedzi na poprzedni wzrost.

Podobnie jak wczoraj, wskaźnik RSI jest byczy. Odbił się od linii 50, ale MACD i oscylator Stochastic nie pokazały jeszcze żadnych byczych znaków odwrócenia.

Ruch krótkoterminowy

Wykres sześciogodzinny pokazuje, że BTC zbliża się do głównego obszaru oporu znajdującego się przy 50.650$ – 52.450$. Obszar ten jest tworzony przez poziomy 0.5-0.618 Fib retracement mierząc od ostatniego ruchu spadkowego.

Przebicie i potwierdzenie tego poziomu jako wsparcia prawdopodobnie potwierdziłoby, że trend jest byczy. MACD wzrasta i prawie przekroczył pozytywne terytorium. RSI również przesunął się powyżej 50, wspierając możliwość wybicia.

Wykres dwugodzinny pokazuje, że BTC przerzucił obszar 47 500 USD jako wsparcie i obecnie jest w trakcie wybijania się z krótkoterminowej opadającej linii oporu. Jest to ruch, który może przywrócić go do wcześniej zarysowanego obszaru oporu.

Wave Count

Wzrost rozpoczynający się 1 marca (zaznaczony na zielono) wygląda na impulsywny, co wskazuje na to, że jest to początek byczego impulsu.

Co więcej, wynikający z tego spadek był bardzo mały, osiągając jedynie poziom 0.382 Fib retracement. Jest to powszechna oznaka siły.

Jest więc prawdopodobne, że jest to początek byczego impulsu, który może zaprowadzić BTC na nowe all-time high.

Wnioski

Oczekuje się, że Bitcoin będzie poruszał się w kierunku obszaru 50 650$ – 52 450$ i potencjalnie się wybije.

Kommentare sind deaktiviert.